Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Dom Pomocy Społecznej w Starogardzie Gdańskim


O nas:

 

[Rozmiar: 20511 bajtów] Dom Pomocy Społecznej w Starogardzie Gdańskim jest jednostką organizacyjną Powiatu Starogardzkiego, zapewniającą całodobową opiekę dorosłym osobom niepełnosprawnym intelektualnie. Adresatami świadczonych przez nas usług, zgodnie z ustawą o pomocy społecznej, są osoby które z powodu wieku, choroby lub niepełnosprawności wymagają całodobowej opieki, niemogące samodzielnie funkcjonować w środowisku i którym nie można zapewnić niezbędnej pomocy w formie usług opiekuńczych.

Dom świadczy usługi bytowe, opiekuńcze i wspomagające na poziomie obowiązującego standardu, w zakresie i formach wynikających z indywidualnych potrzeb mieszkańców. Organizacja Domu, zakres i poziom świadczonych przez placówkę usług uwzględnia w szczególności wolność, intymność, godność, wyznanie i poczucie bezpieczeństwa jego mieszkańców oraz stopień ich fizycznej i psychicznej sprawności.

Dom Pomocy Społecznej w Starogardzie Gdańskim przy Alei Wojska Polskiego 12B powstał w 1993 roku w zaadaptowanym budynku Żłobka "Stokrotka". Mieszkańcy zanim trafili do placówki mieszkali w Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie, który został zlikwidowany. Dom położony jest w centrum miasta, przy deptaku gdzie często spotkać można mieszkańców, zwłaszcza poruszających się na wózkach inwalidzkich. Pozwala to na integrację ze społecznością lokalną oraz podtrzymywanie istniejących i nawiązywanie nowych kontaktów społecznych. Za Domem znajduje się piękny ogród, z którego uroków mogą korzystać, zwłaszcza latem osoby mniej sprawne, rzadziej opuszczające teren placówki.

Dom ma 55 miejsc, aktualnie przebywają w nim wyłącznie mężczyźni. Mieszkańcy zajmują pokoje jedno, dwu, trzy i czteroosobowe. Pokoje są przestronne i widne, urządzone z uwzględnieniem potrzeb i życzeń zajmujących je osób.

Celem Domu jest zapewnienie mieszkańcom całodobowej opieki oraz zaspokojenie ich niezbędnych potrzeb.

 

 

Wersja do druku Wersja do druku

Liczba odsłon:289
Treść wprowadził(a): Puckowski Waldemar, 2016-07-26 10:46:09
Treść wytworzył(a): Katarzyna Szczodrowska, 2016-02-22 00:00:00
Poprzednia wersja dokumentu z dnia: 2016-07-26 10:45:28